نقش هیالورونیک اسید در کرم پودر لوریت

نقش هیالورونیک اسید در کرم پودر لوریت

یکی از خواص برجسته کرم‌ پودر لوریت داشتن هیالورونیک اسید بالااست که فواید بسیار زیادی برای پوست شما در پی دارد.در واقعداشتن پوست صاف، بی‌عیب، لطیف و جوان یکی از چیزهایی است که هر انسانی برای آن تلاش می‌کند؛ زیرا میل به زیبایی یکی ازمهم‌ترین امیال بشر است. باید بدانید که پوست برای داشتن این ویژگی‌ها، نیاز به ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید دارد که به شکلطبیعی توسط سلول‌های پوستی ما تولید می‌شود. بالا رفتن سن می‌تواند از میزان آن بکاهد که نتیجه‌اش پیری پوست و بروز چین وچروک‌های مختلف است.

نقش هیالورونیک اسید

آبرسانی به پوست و افزایش رطوبت

مهم‌ترین تأثیر استفاده از محصولات دارای هیالورونیک اسید، افزایش رطوبت و آبرسانی به پوست است. آبرسانی به پوست با نوشیدن مایعات فراوان نیز به دست می‌آید، اما این ماندن آب و رطوبت در لایه‌های سطحی و عمقی پوست است که اهمیت دارد.

مقدار بسیار زیادی از آب و رطوبت موجود در پوست تبخیر می‌شود و با استفاده از محصولاتی که قابلیت مهار این هدر رفت را دارند،می‌توان پوست را هیدراته و مرطوب نگه داشت.

هیالورونیک اسید با مکانیسمی این چنینی باعث ماندگاری رطوبت و افزایش لطافت پوست می‌شود؛ بنابراین بسیاری از افراد از تاثیراتمحصولات آبرسان حاوی HA به‌صورت کرم موضعی و مکمل بهره می‌برند. در سال ۲۰۱۴ میلادی مطالعه‌ای در این زمینه انجام شد که نتایج آن جالب توجه بود.

در این آزمایش انسانی گروهی از زنان محصولاتی مانند سرم، لوسیون و کرمی که حاوی اسید هیالورونیک بودند را به‌صورت موضعی دریافت کردند. پس از گذشت ۸ هفته نتایج نشان می‌داد که میزان آبرسانی و لطافت پوست شرکت‌کنندگان تا ۹۶ درصد افزایش پیداکرده است.

بهبود زخم‌ها

همان‌طور که اشاره کردیم، هیالورونیک اسید به پوست بدن انسان کمک می‌کند که رطوبت را در لایه‌های خود حفظ کند. وجود رطوبت سببتسریع روند بازسازی زخم در بافت پوست می‌شود. در سال ۲۰۱۶ مطالعه‌ای در این زمینه انجام شد که نتایج آن حاکی از تأثیر ویژهاسید هیالورونیک بر کاهش التهاب و ترمیم زخم‌ها بود.

لطافت و صافی پوست

تحقیقات نشان می‌دهد که هیالورونیک اسید سبب افزایش لطافت، حالت ارتجاعی و کشسانی پوست و همچنین کاهش زبری پوست می‌شود.

اثرات ضدپیری

پیش از این اشاره کردیم که هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در پوست انسان یافت می‌شود و با افزایش سن و قرار گرفتن‌هایمکرر در معرض اشعه UV می‌تواند باعث کاهش میزان این اسید در بافت پوست و در نتیجه موجب بروز پیری زودرس، شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک در سطح پوست شود.

 تحقیقات بسیار زیادی در این زمینه انجام شده که تمام آن‌ها نشان می‌دهد این ماده تأثیر ملموس و بسزایی بر کاهش چین و چروک‌ها وافزایش استحکام پوست دارد. یکی از این تحقیقات متعدد، مطالعه‌ای بود که در سال ۲۰۱۴ میلادی انجام شد.

طی این مطالعات از گروهی از زنان خواسته شد که روزانه دو بار از هیالورونیک اسید و محصولات پوستی حاوی آن استفاده کنند. این مطالعه ۸ هفته به طول انجامید و نتایج آن، محققان را حیرت‌زده کرد. پس از اتمام آزمایش، افرادی که از محصولات پوستی دارای اسیدهیالورونیک استفاده کرده بودند، حالت ارتجاعی و کشسانی پوستشان تا ۵۵ درصد افزایش و عمق چین و چروک‌هایشان تا ۴۰ درصدکاهش پیدا کرده بود.

 

نظر خود را بنویسید